Jogas zobu tīrīšanas tehnika Danta-Dhauti

Zobārsts tīri mehāniski atjauno bojātus zobus, bet viņš nenovērš to bojājumu cēloņu, tāpēc jogi uzskata, ka viņu sistēma ir efektīvāka nekā mūsdienu zobu tīrīšanas metodes.

Mēs varam mēģināt saprast, kas tas ir. Jogas tehnika Danta-Dhauti ir pamatota uz dažiem vienkāršiem principiem:

Zobu tīrīšana, kuru veic vismaz divas reizes dienā - no rīta un vakarā pirms gulēšanas, izmantojot: a) improvizēto zobu suku, b) jebkura veida zobu pastu vai pulveri, un c) mutes skalošanas līdzekļi.

Zobu suka. Pie viņas, vai drīzāk, pie mūsdienu zobu sukas, Jogiem ir negatīva attiecība, un šeit ir iemesls, kāpēc:

Pirmkārt, viņi uzskata, ka zobu sukas sariņi traucē smaganas viengabalainumu un paslēpj pārtikas daļiņas šaurās starpzobu atstarpes. Ar šo var daļēji piekrist un daļēji nē, tā kā šajā gadījumā ir minēti, drīzāk vecās paaudzes sukas ar dabīgiem sariem. Tagad, kad saru galiņi ir noapaļoti un pulēti, viņi jau nevar sabojāt smaganas, bet, gluži pretēji, masē, un uzlabo tos.

Patiešām, sukas ar platu lauku var paslēpt pārtikas atliekas starpzobu atstarpēs , jo īpaši, izmantojot "savvaļu" zobu tīrīšanas tehniku, bet lai tas nenotiktu, Jums vajadzētu izmantot sukas ar vairāku līmeņu saru izvietojumu, piemēram, LACALUT MULTI un LACALUT Z3. Turklāt, mūsdienu zobārsti rekomendē nobeigt mutes dobuma higiēnu ar zobu diegu - flossu, kas ir tieši paredzēts starpzobu atstarpju tīrīšanai. Tādējādi var secināt, ka jogas viedoklis -  sukas noliegšana mūsdienās ir zaudējusi savu nozīmi;

Otrkārt, viņi uzskata, ka pati zobu suka pēc lietošanas ir tik inficēta, ka to ir bīstami izmantot, un izrādās, ka, izmantot šādu suku ir sliktāk nekā neizmantot nekādu.

Šāda situācija vairāk attiecas uz zobu sukām ar dabīgiem sariem, kas īsti piesārņojas īsākā laikā. Zobu sukā pie sariņu pamatnes uzkrājas kaitīgi mikroorganismi. Katru reizi lietojot veco zobu suku, Jūs neapzināti ievadiet šos mikroorganismus atpakaļ mutes dobumā. Tajā pašā laikā zobu sukas sariņi nodilst un nemanot veido mikroskopiskas brūcītes Jūsu smaganās. Tādējādi baktērijām tiek atvērts piekļuves ceļš uz iekšējiem audiem. Mūsdienīgiem zobu sariem ir ļoti gluda neilona struktūra un labas izmazgāšanas gadījumā un pārtikas atliekas un pastas iztīrīšanas pēc uzmantošanas, nav pakļauts nekādiem būtiskiem piesārņojumiem. Tajā pašā laikā, ja Jums ir bail, pēc lietošanas varat izmantot antiseptiķus, kas īpaši paredzēti sukas dezinfekcijai.


Šo iemeslu dēļ, jogi uzskata, ka labākais līdzeklis lai rūpīgu notīrītu zobus ir apelsīnu koka kociņa vai selerijas stiebrs, kuru izmanto vienreizēji.

Joga arī rekomendē mūsdienu zobu sukas vietā lietot mīkstus banjana vai plānus citu koku svaigus zarus, kuru koksnei ir sarmaina vide un tai ir savelkošas īpašības. Saskaņā ar jogas likumiem, zobu tīrīšana ietver sevī viena zariņa gala košļāšanas procesu, līdz tas sadalīšanai  uz mīkstiem šķiedrām. Sanskritā to sauc danta-kasta vai danta-pavana, hindī - datauna.

Jogi uzskata, ka kociņa košļāšana palīdz zobu emaljas pulēšanai un to stiprināšanai. Var arī pievienot, ka bioloģiski aktīvas vielas (BAV) no koksnes un sveķiem, stiprina smaganas.

Pēc izmantošanas kociņš ir jāizmet, tas izslēdz mutes dobuma infekcijas iespēju.

Zobu pasta / pulveris. Apskatīsim to, kāda jogiem ir attieksme uz tik nozīmīgiem mutes dobuma higiēnas līdzekļiem, kā piemēram , zobu pastu un zobu pulveri.

Jogi dod priekšroku patstāvīgi gatavot zobu pulveri. Šajā nolūkā viņi izmanto katehu, mirabeļu un kurkumu un alaunus proporcijā 1: 8: 1. Šis maisījums ir rūpīgi samaisāms un to ir jāsamaļ līdz pulvera veidam. Tāpat, šīm maisījumam var pievienot pulverveida ogles, dabūtas no kokosriekstu vai mandeļu čaumalas degšanas. Jau gatava maisījumā šo pulveri pievieno proporcijā 3: 1. Dažos gadījumos šo piedevu pie bāzes maisījuma var aizstāt ar oglēm no dedzinātā zilā baklažāna.

Gatavs maisījums, apmēram 20 gramus, tiek likts uz mīkstu danta-kastas galu.

Tās procedūras vietā, joga arī iesaka izmantot mango lapas, kas sākotnēji sakošļā līdz vienveidīgai masai, un tad ar to tīra zobus.

Mutes skalošana. Jogi mutes skalošanai izmanto tīru ūdeni, jo viņi uzskata, ka veselīgās cilvēka siekalās ir pietiekami vielu, lai sekmētu cietes asimilāciju, zobu atlikuma šķīdināšanu. Pieejamais sārms neitralizē skābi, kas veidojas ēšanas laikā. Jogi izskalo muti un rīkli pēc mēles tīrīšanas un atkārto šo procedūru 3-4 reizes.

Dažos gadījumos šādi spriedumi ir pareizi un pieņemami, bet kad runa iet par mūsdienu "civilizēto" cilvēku, kurš dzīvo pilsētā,  kurš strādā ar lielām pūlēm, pastāvīgā saspringtā vidē un kurš ved nepareizu dzīves veidu, visas šīs metodes ir nepieņemamas un var būt pat kaitīgas. Mūsdienu cilvēks, kas cieš no visiem alerģijas veidiem, ar samazinātu imunitāti, nespēj veikt visas šīs vienkāršas procedūras. Viņš ir pārāk izsmalcināts un atkarīgs no mūsdienu pilsētas dzīvēs. Tieši tāpēc viņam ir nepieciešamas visu veidu zobu pastās, skalošanas līdzekli, aerosoli mutes elpošanas atsvaidzināšanai.

S. Ulitovskis
Monogrāfija. 2001