Biežāk uzdotie jautājumi

Kāda zobu pasta ir taču labāka?

Šodien „Super-pasta” neeksistē. Pastu ir daudz, jo viņu darbības ievirze, mērķa uzdevumi atšķiras. Zobu pastas jālieto atkarībā no konkrēta cilvēka stomatoloģiskam un higiēniskam statusiem.


Kas ir ģimenes zobu pasta?


Zobu pastas, kura atbilstu dažāda vecuma lietotāju prasībām un vajadzībām neeksistē. Vienādi stomatoloģiski un higiēniski statusi var būt divu personu ģimenēs, bet tādu nav ģimenēs, kuras sastāv no vairāku paaudžu pieaugušajiem un bērniem. Tāpēc ir nepieciešams zināt katra ģimenes locekļa vajadzības un saprast, kas ir konkrēta zobu pasta, izlasot sastāvu uz tās iepakojuma.

Kāpēc ir jāizmanto zobu diegs?

Atlikums, kas veidojas starp zobiem, vairumā gadījumu ir kariesa veidošanās iemesls. Zobu suka var daļēji iztīrīt zoba virsmu, un iztīrīt zobu sānu virsmas ir gandrīz neiespējami. Zobu diegs vai floss jālieto vienu reizi dienā pirms gulētiešanas, ievērojot piesardzību.

Vai man jāmaina zobu pastu? Pēc kāda laika?

Jebkuru pastu jāmaina ik pēc 2-3 mēnešiem, savādāk notiek mikrofloras adoptācija, un ietekme būs tāda pati, kā tīrīšana tikai ar zobu suku bez zobu pastas. Ilgstoša pastas ar augstu abrazivitāti (balināšanas, zobu pastas smēķētājiem) lietošana var bojāt zobus un izpausties augstā jutībā uz visiem ārējiem izraisītajiem, kā arī traumēt smaganas, kas izraisa asiņošanu un iekaisumu. Ilgstoša pastu izmantošana, kuras ietver sevī aktīvus antiseptiķus, kā hlorheksidīns, triklozāns, izraisa dizbakteriozi. Būtu jāsaprot, ka mēs nevaram dzīvot sterilos apstākļos, un mūsu pastāvēšanai ir nepieciešami noteikti mikroorganismi, kas ražo fermentus, nepieciešamus bolus veidošanai, gļotādas mitruma uzturēšanai, lai saglabātu bakterialo līdzsvaru un mutes dobuma imunoloģisko stāvokli.
Lakalut iesaka izmantot profilaktiskas zobu pastās kursos, kuri ilgst 4 nedēļas. Ar bāzes rekomendācijām Jūs varat  iepazīties sadaļā Informācija patērētājiem.

Kā izvēlēties zobu pastu bērniem?

Bērnu zobu pastām ir paaugstinātas prasības. Tiem vajag būt nekaitīgiem, ja bērns to norīs. Tas ir saistīts ar to, ka bērni līdz noteiktam vecumam nespēj izskalot muti un tīrot zobus norij zobu pastas daļu. Tādēļ ir izgatavotas zobu pastas bērniem, kuram, ja tās nonāk kuņģa-zarnu trakta, nebūs toksiskas iedarbības uz organismu. Saskaņā ar normatīvu dokumentu noteikumiem, pastās bērniem līdz sešu gadu vecumam fluora saturam nedrīkst būt lielākam par 0,05%. Raksturīgi, ka bērnu zobu pastam ir raksturīga zema abrazivitāte, salīdzinot ar pastam pieaugušiem. Bērniem ar piena zobiem ir ieteicams  LACALUT BABY līdz 4 gadiem  , tiem, kam jau ir parādījušies pastāvīgie zobi - LACALUT KIDS 4-8, bet pusaudžiem - LACALUT TEENS 8 +.

Cik bieži var lietot balināšanas pastas?

Bieži vien augstas abrazivitātes zobu pastu izmantošana, kura ir paredzēta, lai novērstu zobu atlikumu, var izraisīt  patoloģisko emaljas dzēšanu vai cita veida patoloģijas, un tādēļ šādas pastas mēs neiesakām izmantot katru dienu, un lietot tos ne biežāk kā reizi 1-2 nedēļās. Tajā pašā laikā nevajadzētu sajaukt šāda veida zobu pastas ar citām - Anti Tartar, pastam, kas novērš zobakmens veidošanos. Šā veida pastās abrazivitāte ir neliela, bet uz sastāva šķīstošo elementu rēķina nerodas minerālu vielu nosēduma uz zobu virsmas un kavējas turpmāka zobakmens izaugsme. Lacalut White - īpaša balināšanas formula bez ūdeņraža peroksīda. Abrazīva komponenta sīkas daļiņas uz silīcija  pamata, kas ietilpst koncentrācijā, kura ir nekaitīga zobu emaljai un lieliski atjauno zobu dabisko baltumu. LACALUT Brilliant White – ir novatoriska zobu pastās līnija, kas ir paredzēta ikdienas lietošanai.

S Ulitovskis

Monogrāfija. 2001