Par mutes dobuma higiēnu

„ Par mutes dobuma higiēnu ir nepieciešams nepārtraukti rakstīt un runāt, lai sasniegtu katra cilvēka apziņu un katra zobārsta, kā  cilvēka, kura pienākums- būt vadoam mutes dobuma higiēnas propagandistam - tikai tad, mēs virzīsimies uz priekšu.

Mutes dobuma higiēnas propaganda - tas nav īslaicīgas aizraušanās un vienreizēja reklāmas kampaņa. To nevar uzskatīt par sava veida atsevišķu kampaņu. Tikai kļūstot par pastāvīgu programmu, kas ir paredzēta daudzu paaudžu cilvēkiem, tas varētu sasniegt vēlamo rezultātu, proti, mutes dobuma slimības izplatības samazināšanu un intensitāti. Tikai tad mēs varam cīnīties par mutes veselību un pagarināt mūsu pacientu un savu dzīvi.

Jebkuru mutes dobuma higiēnas līdzekļu klīniskās īpatnības, mēs varam pārbaudīt un noteikt nākotnē. Svarīgākais, lai tos sāka izmantot, un izmantot pareizi, cenšoties panākt zobu atlikuma  visefektīvāko likvidēšanu.

Zobu pastas ir sarežģīta sistēma, kura ir paredzēta, pirmkārt  zobu tīrīšanai no zobu atlikuma, pārtikas atlikumiem, mīksta zobu atlikuma, un lai novērstu zobakmens. Atkarībā no aktīviem ārstniecības -profilaktiskiem ingredientiem, kuri ietilps zobu pastas sastāvā, mūsdienas zobu pastas var sniegt daudz plašāku un efektīvāku integrētu un kombinēto ietekmi uz mutes dobuma orgāniem un audiem, cenšoties panākt pretkariesa, antiiekaisuma, pretmikrobu, pretatlikuma , pretartara, pretsēnīšu, pretsensitivo, balināšanas un citas iedarbības.

Tādējādi, zobu pasta - tas ir sarežģīti salikta sistēma, kuru veidošanās piedalās  abrazīvie, mitrināšanas, savienojošas, putu veidošanas, virsmas aktīvās vielas, konservanti, garšas pildvielas, ūdens un ārstniecības un profilakses elementi, šo sastāvdaļu attiecība noteica zobu pastās īpašības, uzdevumus,  darbības mehānismu un efektivitāti.


Zobu pastas veidošanas sarežģītība ir tas, ka tai jābūt pietiekami stabilai struktūrai uzglabāšanas periodā, kuras sastāvdaļās nereaģētu viena ar otru. No otras puses, tai ir jābūt ar pietiekami zemu noturību, lai pēc nonākšanas  mutē, zobu tīrīšanas laikā varētu viegli sadalīties, atbrīvojot aktīvus komponentus, kuri tikai pēc tam, kad sadalīsies uz joniem  vai citiem struktūras komponentiem, un varēs reāli parādīt savas aktīvās īpašības. „ *

LACALUT mutes dobuma higiēnas līdzekļu sērija nodrošina visaptverošu pieeju, lai atrisinātu šo problēmu. Tas ir terapeitiskās un profilaktiskās zobu pastas un mutes dobuma skalošanas līdzekli, kuri, pateicoties konkrēto komponentu kopumam, orientēti uz cīņu ar iespējamam periodonta slimības izpausmēm, paaugstinātu zobu jutīgumu, izrāda pretkariesa, pretmikrobu, balināšanas un citus efektus. Savlaicīga un regulāra kopšana var novērst daudzas problēmas, kas ir saistītas ar mutes dobuma higiēnu.


S. Ulitovskis, monogrāfija  "Zobupastas", 2001. gads 5. lpp