Kā pieradināt bērnu tīrīt zobus


Kad un ar ko sākt?


Visi mīloši vecāki vēlas, lai viņu bērni būtu laimīgi un veselīgi. Veselības pamats ir, pirmkārt, veselīgi zobi. Ir ļoti svarīgi iemācīt bērniem pareizi rūpēties par mutes dobumu,  regulāri tīrīt zobus, lietot mūsdienīgus līdzekļus, kas nodrošina rūpīgu tīrīšanu, emaljas un mutes gļotādas stiprināšanu.

Pirmos soļus, lai rūpētos par bērna zobiem, būtu jāsper vēl pirms zobu iznākšanas. Ja no agras bērnības, bērns būs pieradis pie regulāras mutes dobuma higiēnas, tad viņš viegli pāries uz patstāvīgu zobu sukas un zobu pastas izmantošanu.

Rūpes par piena zobiem ir nepieciešamas tādēļ, ka zobi piedalās valodu prasmes attīstīšanā, veicina pareizu gremošanu, pastāvīgu zobu veidošanu.


No kāda vecuma bērniem ir jāmāca regulāri tīrīt zobus?


No 3-4 mēnešiem jūs varat sākt gatavoties pirmajam zobam. Pirmo zobu iznākšana reti ir bezsimptomātiska, smaganas pampt un niez, parasti bērns pats cenšas atvieglot savu stāvokli, bāž pirkstus mutē un kož cietus priekšmetus. Šajā periodā ir ļoti noderīgi veikt smaganu masāžu ar pirkstu vai ar gumijas zobu riņķi.
Masāžu jāveic ar tīrām rokām. Rādītājpirkstu cieši aptīt ar sterilu marli, uzmanīgi iebāzt mutē un ar apļveida kustībām masēt smaganas.
Ja jūs  regulāri veiksiet smaganas masāžu, bērns pamazām pieradīs pie manipulācijām mutes dobumā, un nākotnē jums būs vieglāk apmācīt viņu, kā pareizi tīrīt zobus.

Lielākai daļai bērnu pirmie zobi parādās no 6 - 10 mēnešu vecumam. Šajā vecumā varat sākt tīrīt zobus ar bērnu zobu suku un zobu pastu. Iesakām Jums sākt šo procesu ar zobu pastu Lacalut Baby līdz 4 gadiem, kas ir īpaši izstrādāta plānai piena zobu emaljai un ir nekaitīga, ja bērns to nejauši norīs.
Tīrāt bērna zobus pareizi: ar apļveida kustībām, iztīrot pārtikas atlikumus, darbībām jābūt  ļoti uzmanīgam, lai nekaitētu maigo mutes dobuma gļotādu.

Bērnu zobu suka Lacalut Baby maigi attīra bērna zobus, pateicoties mīkstiem sariņiem un gumijotai galviņai. Zobu sukas rokturis ir ergonomisks, ar padziļinājumiem pirkstiem, ir izgatavotas no neslīdoša materiāla. Sariņiem ir īpašais krāsains lauks pareizai pastas devai, lauka krāsas izmaiņa norāda, ka ir pienācis laiks nomainīt suku.

     Pieradināt bērnu tīrīt zobus pakāpeniski un spēles veidā. Sākumā viņš novēros, kā mamma un tētis tīra zobus, pats mācās turēt zobu suku. Noteikti bērnam ir jāmāca, uz sava piemēra, kā skalot mutes dobumu un pēc zobu tīrīšanas spļaut ārā šķidrumu. Lai padarītu procesu aizraujošāku varat izmantot mācību grāmatas, rotaļlietas, bērns var tīrīt zobus pieaugušiem vai viņa mīļākai rotaļlietai.
Ja bērnam patika tīrīt zobus, šo procedūru jāveic regulāri. Vakarā zobu tīrīšanu jāveic obligāti, bet rīta tīrīšanu varat izlaist, ja bērnam nav noskaņojuma.

Augot, bērns mācās tīrīt zobus patstāvīgi. Kad mazuļam piena zobi mainīsies uz pastāvīgiem, jūs varat pāriet uz zobu pastu Lacalut Kids 08-04 un suku Lacalut Kids 4+. Ir svarīgi, lai zobu tīrīšana viņam kļūtu par neatņemamu rīta un vakara tualetes sastāvdaļu.

Izvēloties zobu pastu, atcerieties, ka garša - nav galvenā zobu pastas īpašība. Svarīgi zobu pastas komponenti ir abrazīvi, fluora savienojumi un citi ārstniecības līdzekļi. Lacalut zobu pastās, tiek izmantoti tikai augstas kvalitātes abrazīvi - silīcija dioksīds, fluora savienojumi, un citas vērtīgas sastāvdaļas.

Silīcija dioksīds pulē zobu emalju, dioksīdam ir kontrolēta abrazīva īpašība, atšķirībā no kalcija karbonāta (krīta) ķīmiski nereaģē ar fluoru - galveno kariesa profilakses līdzekli.

Izstrādāts saskaņā ar jaunu zobu emaljas īpašībām, zobu gēls LACALUT Teens 8+ maigi attīra un nebojā jaunu emalju. Pastas abrazivitāte nav augsta - 25-30 RDA, ieteicama bērniem no 8 gadu vecuma. Anatomiska zobu suka Lacalut Med mīkstu sariņu dēļ ir ideāli piemērota piena un pastāvīgiem zobiem, un to var izmantot smaganas masāžai.

Cienījamie vecāki, nenožēlojiet laiku, jau no mazotnes iemāciet bērnam higiēnas pamatus. Jūsu bērns izmantos šīs prasmes visu mūžu, viņi palīdzēs saglabāt veselību un skaistumu, un tādējādi palīdzēs viņam būtu laimīgam.